შალვა ახვლედიანი მდგრადი ბიზნესმოდელების შესახებ ჟურნალში SUSTAINABILITY SPOTLIGHT
გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის (Global Compact Network Georgia) ახალ ჟურნალში კორპორაციული მდგრადობის შესახებ, „თეგეტა გრინ პლანეტის“ დირექტორი, შალვა ახვლედიანი, სექტორისთვის აქტუალურ საკითხებზე საუბრობს.
ინტერვიუში ყურადღება გამახვილებულია იმაზე, თუ როგორ გარდაქმნის თეგეტა გრინ პლანეტი, თეგეტა ჰოლდინგთან დაკავშირებული არაკომერციული ორგანიზაცია ნარჩენების მართვას გამჭვირვალე და შედეგზე ორიენტირებულ სისტემად.
სტატიაში ასევე განხილულია, თუ რა გამოწვევებს აწყდება ორგანიზაცია მწარმოებლის გაფართოებული ვალდებულების განხორციელებისას და რატომ მიაჩნია, რომ ცირკულარული ეკონომიკა არა მხოლოდ გარემოზე ზრუნვის, არამედ გონივრული ბიზნეს სტრატეგიის საკითხია.

Шалва Ахвледиани о устойчивых бизнес-моделях в журнале SUSTAINABILITY SPOTLIGHT
В новом журнале Глобальный договор ООН, посвящённом корпоративной устойчивости, директор «Тегета Грин Планет » Шалва Ахвледиани рассказывает о ключевых вопросах, актуальных для отрасли.
В интервью Шалва Ахвледиани объясняет, как «Тегета Грин Планет » -некоммерческая организация, связанная с Tegeta Holding, - трансформирует управление отходами в прозрачную и ориентированную на результат систему.
В статье также рассматриваются вызовы, с которыми сталкивается организация при внедрении расширенной ответственности производителя, а также причины, по которым он считает, что циркулярная экономика - это не только экологический императив, но и разумная бизнес-стратегия.